Більше десяти років тому Бог поклав на моє серце турботу про самих безнадійних. Я не знав про те, що в Україні менше 1 відсотка виправдувальних вироків, а в США до 30 (в тридцять разів більше), що у нас не працює інститут помилування Президентом і не функціонує процедура перегляду вироків за нововиявленими обставинами.
Скажіть, що може бути страшніше покарання без вини? А якщо це покарання довічно без перспективи перегляду вироку і без шансу на звільнення?!
Зазнавши на власному досвіді репресивну машину під назвою «українське правосуддя», багато років не дає спокою питання, що так не повинно бути, це несправедливо, країна, яка себе називає цивілізованою і демократичною не може терпіти абсолютне зло. Що б показати глибину проблеми, почав вивчати історію засуджених довічно за вироками, що викликають сумнів щодо своєї справедливості. Обставини відволікають від досягнення мети - Євромайдан, захоплення Криму, війна на Донбасі, зараз короновірус, потім ще щось з'явиться, а люди вмирають не дочекавшись справедливості, причому в нашій країні. Це дуже недобре. На нашому сайті тринадцять історій засуджених довічно за сумнівними вироками, але насправді їх набагато більше. Це люди приречені на повільну смерть в смердючій жахливій камері без жодного шансу вийти на волю.
За десять років наша команда зробила колосальну роботу. Якщо я почну перераховувати все, у Вас навряд чи вистачить терпіння дочитати до кінця. В результаті лобіювали ряд законодавчих ініціатив. Тільки ця тема не цікава керівництву нашої країни, а ще більше не цікава суддям, які виносили неправосудні рішення і прокурорам, які підтримували державне обвинувачення в суді. Тому наші проекти блокувалися, ігнорувалися, роками не виносилися на голосування в парламенті. Однак все потрібно починати з нуля. Ми не можемо кинути цей проект, тому, що за нами стоять долі людей засуджених несправедливими вироками. Я щиро вірю, що через наш проект з'являться перші виправдувальні вироки в Україні.
Не ухвалюється один проект закону, ми пропонуємо зараз - шість напрямків реалізації права на перегляд вироку. Ми не захищаємо маніяків і вбивць, а лише шукаємо шанси для справедливості і перегляду сумнівних вироків.
Всі ці десять років у нас не було стабільного фінансування. Ми разом з родичами засуджених викроювали фінанси зі своїх зарплат на публічні заходи, зйомку фільмів, стенди фотовиставки тринадцять історій свавільно засуджених і інше.
Але всі вже видихлися. Родичі постаріли, в ХПГ зараз не найкращий час з фінансами. А нам зараз потрібні ресурси на оновлення фотовиставки, яку ми презентуємо в парламенті та інших майданчиках, роздаємо в друкованному вигляді під час публічних заходів, зйомку фільму. У нас є професійний режисер і команда операторів, тільки Ви ж знаєте, що за все відповідає срібло. Одним словом у нас грандіозні плани на найближчий час - круглий стіл у Верховному суді, розширення повноважень Уповноваженого з прав людини на захист права на справедливий суд, як в Польщі. Ми не говоримо про прізвища Омбудсмена а про функції інституції. Удосконалення перегляду за нововиявленими обставинами та інші ідеї, які тільки доповнять одна одну для реалізації права на справедливе судове рішення. Без виправдувальних вироків неможливо декларувати верховенство права. Після створення процедури виправлення судових помилок ми плануємо створити агенство, яке буде доводити кожну справу до логічного завершення в суді.
Якщо Бог розташує Ваше серце пожертвувати на наш проект, ми будемо Вам дуже вдячні. Ви отримаєте публічний звіт про кожну витрачену гривню:
Пожертву можна зробити на цей розрахунковий рахунок Монобанк: 4441 1144 4816 3376 Андрій Діденко
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Чи всі, хто поїхав з країни, зрадники?
“Іноді мені здається, що всі, хто лишився, бездумно засуджують всіх, хто виїхав, просто за самий факт перетину кордону” (З листування в ча...
-
14 декабря 1990 года на сессии Верховного совета Каракалпакской АССР была подписана Декларация о государственном суверенитет...
-
Итак, обещанный тред по разговору с чмобиком. Краткий бэкграунд: кузьмич под 30 лет, со школьным образованием, работяга на заводе, в начал...
-
Только в Республике Каракалпакстан за последные месяць судили и посадили на 15 суток более 100 человек. Их обвиняют по уголовному кодекс...
Немає коментарів:
Дописати коментар